4-BROMOPHENYLZINC IODIDE CAS#: 148651-39-2; 凯望编码 (ChemWhat Code): 404709
Names & Identifiers |
| 英文名 | 4-BROMOPHENYLZINC IODIDE |
| 别名 | 4-BROMOPHENYLZINC IODIDE;4-BROMOPHENYLZINC IODIDE, 0.5M SOLUTION IN TETRAHYDROFURAN;4-bromophenylzinc iodide solution;4-Bromophenylzinc iodide solution 0.5 in THF;4-BroMophenylzinc iodide, 0.5M in THF, packaged under Argon in resealable CheMSeal^t bottles;4-Bromophenylzinc iodide, Packaged under Argon in resealable ChemSeal? bottles |
| CAS编号 | 148651-39-2 |
| 分子式 | C6H4BrIZn |
| 分子量 | 348.29 |
| EINECS | |
| Other Registry Numbers | |
| More Identifiers on PubChem | IUPA Names, InChI, InChI Key, Canonical SMILES, etc. |
![]() |
|
Chemical & Physical Properties |
| Density | 1.045 g/mL at 25 °C |
| Flash Point | -17 °C |
| Storage | 2-8°C |
| Sensitive | Air Sensitive |
Safety & Hazards(Codes & Phrases) |
| Hazard Codes | F,Xn |
| R Phrase | 11-14-19-22-36/37/38-40-36/37 |
| S Phrase | 16-26-33-36-36/37 |
| RIDADR | UN 2056 3/PG 2 |
| WGK Germany | 1 |
| Storage Class | 4.3 |
| More Safety & Hazards From PubChem | Signal, GHS Hazard Statements, Precautionary Statement Codes, etc. |
Literature |
| Literature on PubChem | Synthesis References, Metabolite References, etc. |
Patents |
| Patents on PubChem | Related Patents Of This Product |
Transportation, Storage & Usage |
| Transportation | No Information |
| Storage | No Information |
| Usage | No Information |
Spectral Properties |
| No Information |
试剂采购 | |
| 没有试剂厂商? | 向凯望发送快速询价 |
| 想要被列为试剂厂商? (付费服务) | 点击这里联系凯望 |
认证生产商 | |
| 想要被列为认证生产商 (需要通过认证)? | 请下载并填写 这份表格并发邮件到approved-manufacturers@chemwhat.com |
其他供应商 | |
| Watson International Limited | 访问Watson官网 |
如需其他帮助,请联系我们 | |
| 联系我们获取其它信息或服务 | 点击这里联系凯望 |

