Deslanoside CAS#: 17598-65-1; 凯望编码 (ChemWhat Code): 138601
Names & Identifiers |
| 英文名 | Deslanoside |
| 别名 | cedilanidd;deacetyl-lanatoside;desacetyllanatosidec;descetyldigilanidec;deslanatoside;sediranido;Deslanoside (JP14/USP);Card-20(22)-enolide, 3-[(O-β-D-glucopyranosyl-(1→4)-O-2,6-dideoxy-β-D-ribo-hexopyranosyl-(1→4)-O-2,6-dideoxy-β-D-ribo-hexopyranosyl-(1→4)-2,6-dideoxy-β-D-ribo-hexopyranosyl)oxy]-12,14-dihydroxy-, (3β,5β,12β)- |
| CAS编号 | 17598-65-1 |
| 分子式 | C47H74O19 |
| 分子量 | 943.08 |
| EINECS | 241-568-1 |
| Other Registry Numbers | |
| More Identifiers on PubChem | IUPA Names, InChI, InChI Key, Canonical SMILES, etc. |
![]() |
|
Chemical & Physical Properties |
| Melting point | 220-235°C |
| alpha | D20 +12° (c = 1.084 in 75% alc) |
| Storage | 2-8°C |
| More Properties From PubChem | Topological Polar Surface Area, Monoisotopic Mass, etc. |
Safety & Hazards(Codes & Phrases) |
| R Phrase | 23/25-33 |
| S Phrase | 1-22-45 |
| RIDADR | 2811 |
| More Safety & Hazards From PubChem | Signal, GHS Hazard Statements, Precautionary Statement Codes, etc. |
Literature |
| Literature on PubChem | Synthesis References, Metabolite References, etc. |
Patents |
| Patents on PubChem | Related Patents Of This Product |
Transportation, Storage & Usage |
| Transportation | No Information |
| Storage | No Information |
| Usage | No Information |
Spectral Properties |
| No Information |
试剂采购 | |
| 没有试剂厂商? | 向凯望发送快速询价 |
| 想要被列为试剂厂商? (付费服务) | 点击这里联系凯望 |
认证生产商 | |
| 想要被列为认证生产商 (需要通过认证)? | 请下载并填写 这份表格并发邮件到approved-manufacturers@chemwhat.com |
其他供应商 | |
| Watson International Limited | 访问Watson官网 |
如需其他帮助,请联系我们 | |
| 联系我们获取其它信息或服务 | 点击这里联系凯望 |

