RO 48-8071 CAS#: 189197-69-1; 凯望编码 (ChemWhat Code): 1023834
Names & Identifiers |
| 英文名 | RO 48-8071 |
| 别名 | Aids163155;Aids-163155;Methanone, (4-bromophenyl)[2-fluoro-4-[[6-(methyl-2-propenylamino)hexyl]oxy]phenyl]-,(2E)-2-butenedioate;(4-((6-(allyl(methyl)amino)hexyl)oxy)-2-fluorophenyl)(4-bromophenyl)methanone fumarate Ro48-8071;Ro 48-8071 fumarate salt;(4-Bromophenyl)[2-fluoro-4-[[6-(methyl-2-propen-1-ylamino)hexyl]oxy]phenyl]methanone (2E)-2-butenedioate (1:1);OSC Inhibitor, Ro 48-8071 |
| CAS编号 | 189197-69-1 |
| 分子式 | C23H27BrFNO2.C4H4O4 |
| 分子量 | 564.45 |
| EINECS | |
| Other Registry Numbers | |
| IUPA Names, InChI, InChI Key, Canonical SMILES, etc.: | IUPA Names, InChI, InChI Key, Canonical SMILES, etc. |
![]() |
|
Chemical & Physical Properties |
| Melting point | 90-92.7 °C |
| Storage | 2-8°C |
| Solubulity | H2O: >5 mg/mL at ~60 °C |
| form | solid |
| Color | white |
Safety & Hazards(Codes & Phrases) |
| S Phrase | 22-24/25 |
| WGK Germany | 3 |
| More Safety & Hazards From PubChem | Signal, GHS Hazard Statements, Precautionary Statement Codes, etc. |
Literature |
| Literature on PubChem | Synthesis References, Metabolite References, etc. |
Patents |
| Patents on PubChem | Related Patents Of This Product |
Transportation, Storage & Usage |
| Transportation | No Information |
| Storage | No Information |
| Usage | No Information |
Spectral Properties |
| No Information |
试剂采购 | |
| 没有试剂厂商? | 向凯望发送快速询价 |
| 想要被列为试剂厂商? (付费服务) | 点击这里联系凯望 |
认证生产商 | |
| 想要被列为认证生产商 (需要通过认证)? | 请下载并填写 这份表格并发邮件到approved-manufacturers@chemwhat.com |
其他供应商 | |
| Watson International Limited | 访问Watson官网 |
如需其他帮助,请联系我们 | |
| 联系我们获取其它信息或服务 | 点击这里联系凯望 |

