VINYL T-STRUCTURE POLYMER CAS#: 126581-51-9; 凯望编码 (ChemWhat Code): 451914
Names & Identifiers |
| 英文名 | VINYL T-STRUCTURE POLYMER |
| 别名 | VINYL T-STRUCTURE POLYMER;di-me,[(ethenylsilylidyne)tris(oxy)tris-siloxanesandsilicone;Vinyl T-structure polymer (branch point-vinyl;POLYDIMETHYLSILOXANE, BRANCHED, METHYL TERMINATED: VISCOSITY 5-8 CST.;VISCOSITY 5-8 CST.;VINYL T-STRUCTURE POLYMER, 5-8 cs;vynyl t-structure polymers;Siloxanes and silicones, di-me, ((ethenylsilylidyne)tris(oxy))tris- |
| CAS编号 | 126581-51-9 |
| 分子式 | |
| 分子量 | 0 |
| EINECS | |
| Other Registry Numbers | |
| More Identifiers on PubChem | IUPA Names, InChI, InChI Key, Canonical SMILES, etc. |
Chemical & Physical Properties |
| Boiling Point | >205°C |
| Density | 0,9 g/cm3 |
| Flash Point | 279°C |
Safety & Hazards(Codes & Phrases) |
| TSCA | Yes |
| More Safety & Hazards From PubChem | Signal, GHS Hazard Statements, Precautionary Statement Codes, etc. |
Literature |
| Literature on PubChem | Synthesis References, Metabolite References, etc. |
Patents |
| Patents on PubChem | Related Patents Of This Product |
Transportation, Storage & Usage |
| Transportation | No Information |
| Storage | No Information |
| Usage | No Information |
Spectral Properties |
| No Information |
试剂采购 | |
| 没有试剂厂商? | 向凯望发送快速询价 |
| 想要被列为试剂厂商? (付费服务) | 点击这里联系凯望 |
认证生产商 | |
| 想要被列为认证生产商 (需要通过认证)? | 请下载并填写 这份表格并发邮件到approved-manufacturers@chemwhat.com |
其他供应商 | |
| Watson International Limited | 访问Watson官网 |
如需其他帮助,请联系我们 | |
| 联系我们获取其它信息或服务 | 点击这里联系凯望 |
